Dostawa i zwrot gratis powyżej 300 zł

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Tel.:
500477482

Email.:
sklep@bajkids.pl

Do darmowej dostawy: 300,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi bajkids.pl - lekkie rowery dziecięce

  1. Dlaczego warto wybrać dla dziecka lekki rower?

Pierwsze rowerowe kroki dziecka na lekkim rowerze dziecięcym stają się łatwe i przyjemne. Lekki rowerek dziecięcy waży przede wszystkim na tyle mało (5-6kg), że daje się w pełni kontrolować maluszkom. Lekki rower dla 3-latka zapewnia pełnię samodzielności, a utrzymanie równowagi i kontrolowana jazda stają się dla dziecka dużo łatwiejsze. Ruszenie z miejsca, podniesienie, przeniesienie roweru nie stanowią najmniejszego problemu. Pokonywanie nierówności, wzniesień, zakrętów są łatwe w opanowaniu. Dzięki temu każde dziecko z uśmiechem na ustach opanuje podstawy i rozwinie dalsze umiejętności. Poza tym każdy lekki rower dziecięcy jest odpowiednio skonstruowany, aby pozycja za kierownicą była wygodna i gwarantowała pełną kontrolę podczas jazdy.

Poza wagą liczy się również specyfikacja techniczna i możliwości z niej wynikające. Dzięki zastosowaniu lekkich stopów aluminium oraz markowych podzespołów każde dziecko wykorzysta pełnię rowerowych mośłiwości.

  1. Dlaczego lekki rower dziecięcy jest droższy od standardowego?

Lekkie rowery dziecięce są od zaprojektowane z najwyższą dbałością o jakość w taki sposób, aby każda ich część była możliwie jak najbardziej „odchudzona”. Rama, widelec, mostek, sztyca podsiodłowa, korba, koła, kierownica, a nawet przerzutki są specjalnie zaprojektowane i wykonane z aluminium, które jest o wile lżejsze od stali będącej budulcem najtańszych komponentów rowerowych. Rowerki te są zaprojektowane przez inżynierów, dzięki czemu możemy dokonać optymalnego wyboru w zależności od wieku, wzrostu i umiejętności dziecka.

Zatem materiały, wysoka jakość i zaangażowanie wykwalifikowanych pracowników pociąga za sobą wyższe koszty, które zostaną zrekompensowane przez radość i zaangażowanie Twojego dziecka w rowerową aktywność.

Wyższa cena lekkiego rowerka dla dziecka staje się atutem w momencie ewentualnej odsprzedaży. Markowy, dobrze wykonany lekki rower dziecięcy odsprzedamy z nikłą utartą wartości.

  1. Dlaczego rowery KUbikes występują w tak wielu rozmiarach?

Aby zapewnić dziecku optymalny komfort i panowanie nad jednośladem KUbikes oferuje dwa rozmiary ramy w tym samym rozmiarze koła. Dzięki dwóm rozmiarom S oraz L możemy o wiele bardziej optymalnie dobrać odpowiedni model rowerka do wzrostu, przekroku i umiejętności naszego dziecka. 

  1. Jak wybrać odpowiedni rozmiar roweru dla dziecka?

Sprawdź ile twoje dziecko ma wzrostu i jaki ma przekrok:

- załóż dziecku buty

- postaw je w lekkim rozkroku tak aby stopy płasko dotykały podłoża

- zmierz pionową odległość w centymetrach od krocza do podłoża

Więcej informacji znajdziesz w specjalnym dziale dotyczącym wybory rozmiaru:

LINK

  1. Jak skorzystać z pomocy w dobraniu rozmiaru roweru dla mojego dziecka?

Jeśli dokonałeś już pomiarów (patrz punkt 4.) zadzwoń do nas, a pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru.

Możesz też po prostu przyjść do naszego sklepu stacjonarnego bajkids.pl - lekkie rowery dziecięce ul. Białobrzeska 28, 02-365 Warszawa. Na miejscu odpowiemy na Wasze wszystkie pytania dotyczące optymalnego wyboru. Przetestujemy różne modele, przymierzymy, przejedziemy się  i dobierzemy najlepszy lekki rowerek dla Twojego dziecka.

  1. Jakie akcesoria warto wybrać kupując rower dziecięcy?

Z punktu widzenia bezpieczeństwa najistotniejszy jest kask rowerowy, który ochroni głowę podczas ewentualnego upadku. Warto zaopatrzyć się również w rękawiczki, bo zabezpieczą dłonie przed otarciami i odciskami przy dłuższej jeździe. W przypadku większych modeli warto zainwestować również w uchwyt na bidon oraz bidon. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło w pełni niezależnie uzupełniać płyny podczas dłuższych wycieczek rowerowych. Sugerowanym rozwiązaniem są również błotniki rowerowe oraz nóżka. 

Wszystkie niezbędne akcesoria znajdziecie również w naszym sklepie, a do każdego roweru dziecięcego zamontujemy je oczywiście gratis.

  1. Czy moje dziecko łatwiej nauczy się jeździć na lekkim rowerze dziecięcym?

Każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Lekki rower dla dziecka na pewno jest ogromnym ułatwieniem szczególnie podczas nauki jazdy na rowerze. Już sama waga robi kolosalną różnicę. Lekki rower dziecięcy daje się łatwiej kontrolować, ma odpowiednio wyprofilowaną ramę i jest wykonany z komponentów najwyższej jakości. Dzięki temu nasze dziecko chętnie i samodzielnie nabierze chęci do dalszej jazdy na rowerze i spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu.

  1. Dlaczego warto dopłacić do lekkiego roweru dziecięcego?

Oprócz argumentów opisanych powyżej (łatwość opanowania lekkiego roweru, wysoka jakość materiałów i produkcji) istnieje też dość istotny argument w postaci łatwej odsprzedaży używanego roweru. Kiedy Twoje dziecko z niego wyrośnie, łatwiej i szybciej sprzedasz lekki rower dziecięcy wysokiej jakości. Z doświadczenia wiemy, że zakup pierwszego lekkiego rowerka dla dziecka jest sporym wydatkiem, ale każdy kolejny możemy w sporej części refinansować z odsprzedaży poprzednika.  Nasze wieloletnie praktyki pokazują, że taki zakup się zdecydowanie opłaca. Radość, frajda i ciągłe chęci sprawiają, że taka inwestycja ma po prostu pozytywne znaczenie.

Na wszystkie pozostałe pytania chętnie odpowiemy telefonicznie lub mailowo.

Zapraszamy do kontaku:

Telefon +48 500 477 482 

Telefon +48 512 009 070 

e-mail: sklep@bajkids.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl