Zadzwoń i dowiedz się więcej:  +48 500 477 482

Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przed wyborem roweru dla dziecka:

  1. Dlaczego warto wybrać dla dziecka lekki rower?

W przypadku najmniejszych rozmiarów rowerów dziecięcych, standardowy rowerek waży nierzadko tyle co samo dziecko (10-13kg) lub niewiele mniej. Przekłada się to na trudniejsze ruszanie z miejsca, utrzymanie równowagi i nawet samo przytrzymanie roweru, kiedy po prostu stoi, co jest kluczowe w procesie nauki jazdy Twojego dziecka. Lekki rower waży dwa razy mniej niż zwykły (5-6kg), więc utrzymanie równowagi i kontrolowana jazda jest dla dziecka dużo łatwiejsza.

Jest jeszcze jeden istotny argument. Kiedy Twoje dziecko w początkach swoich rowerowych przygód chwilowo się zniechęci (tak, to raczej nieuniknione), zdecydowanie łatwiej będzie Ci przynieść z pobliskiego parku lekki rowerek, niż taki ważący ponad 10kg ;)

  1. Dlaczego lekki rower dziecięcy jest droższy od standardowego?

Lekkie rowery dziecięce, są od początku zaprojektowane z najwyższą dbałością o jakość w taki sposób, aby każda ich część była możliwie jak najbardziej „odchudzona”. Rama, widelec, mostek, sztyca podsiodłowa, korba, koła, kierownica, a nawet przerzutka są specjalnie zaprojektowane i wykonane z aluminium, które jest około 3 razy lżejsze od stali będącej budulcem najtańszych komponentów rowerowych. Dodatkowo wszystkie te komponenty są w większości ręcznie składane przez profesjonalistów

Zatem materiały, wysoka jakość i zaangażowanie wykwalifikowanych pracowników pociąga za sobą wyższe koszty, które zostaną zrekompensowane przez radość i zaangażowanie Twojego dziecka w rowerową aktywność.

  1. Dlaczego rowery KUbikes występują w tak wielu rozmiarach?

Wynika to z ogromnej różnorodności samych dzieci jak i faktu, że bardzo szybko rosną. Rowery dziecięce KUbikes mają dostępne 2 rozmiary dla każdej wielkości koła. Rowery należy dobierać przede wszystkim do wzrostu i rozmiarów dziecka, dlatego jeśli Twoja pociecha jest drobna i mniejsza lub większa niż rówieśnicy, łatwiej będzie Ci dobrać rower odpowiedni do proporcji.

  1. Jak wybrać odpowiedni rozmiar roweru dla dziecka?

Sprawdź ile twoje dziecko ma wzrostu i jaki ma przekrok:

- załóż dziecku buty

- postaw je w lekkim rozkroku tak aby stopy płasko dotykały podłoża

- zmierz pionową odległość w centymetrach od krocza do podłoża

Więcej informacji znajdziesz w specjalnym dziale dotyczącym wybory rozmiaru:

LINK

  1. Jak skorzystać z pomocy w dobraniu rozmiaru roweru dla mojego dziecka?

Jeśli dokonałeś już pomiarów (patrz punkt 4.) zadzwoń do nas, a pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru.

Możesz też po prostu przyjść do naszego punku odbioru (ul. Częstochowska 2, 02-344 Warszawa), a zrobimy to za Ciebie!

  1. Jakie akcesoria warto wybrać kupując rower dziecięcy?

Z punktu widzenia bezpieczeństwa najistotniejszy jest kask, który ochroni głowę podczas ewentualnego upadku. Warto zaopatrzyć się również w rękawiczki, bo zabezpieczą dłonie przed otarciami i odciskami przy dłuższej jeździe.

  1. Czy moje dziecko łatwiej nauczy się jeździć na lekkim rowerze?

Każde dziecko jest inne i nie da się tego jednoznacznie stwierdzić, ale istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że wybór lekkiego roweru dziecięcego sprawi, że Twoje dziecko szybciej się nauczy jeździć, bo łatwiej będzie mu utrzymać równowagę. Dodatkowo na lekkim rowerze będziecie mogli wspólnie wybrać się na dłuższe wycieczki, bo w początkowej fazie nie jest problemem przejechanie 10km, a później na rowerze z większymi kołami i przerzutkami 20-30km również nie stanowi problemu (uwierz, mamy dzieci i wiemy to z autopsji).

  1. Dlaczego warto dopłacić do lekkiego roweru dziecięcego?

Oprócz argumentów opisanych powyżej (łatwość opanowania lekkiego roweru, wysoka jakość materiałów i produkcji) istnieje też dość istotny argument w postaci łatwej odsprzedaży używanego roweru. Kiedy Twoje dziecko z niego wyrośnie, łatwiej i szybciej sprzedasz lekki rower wysokiej jakości. Dodatkowo utrata wartości (kilkaset złotych) będzie porównywalna do standardowego i ciężkiego roweru, który na początku będzie tańszy, ale przy odsprzedaniu straci około połowę swej początkowej ceny.

Rower dziecięcy KUbikes 24S DISC czerwony
Rower dziecięcy KUbikes 24S DISC czerwony

3 549,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl